מייסדי העמותה

 

חתן פרס נובל פרופ' דן שכטמן

 

פרופסור מחקר בפקולטה למדע והנדסה של חומרים בטכניון, מהנדס ישראלי וחוקר מבנה החומר, שגילה והביא להגדרתו של מבנה גבישי חדש של גבישים כמו-מחזוריים (קוואזי-מחזוריים).
על גילויו זה זכה שכטמן בפרס ישראל לפיזיקה לשנת 1998 ובפרס נובל לכימיה לשנת 2011

 

קרא עוד >

חתן פרס נובל פרופ' אהרן צ'חנובר

 

ביוכימאי ישראלי, חתן פרס נובל לכימיה לשנת 2004 ביחד עם אברהם הרשקו ואירווין רוז, "על גילוי תהליך הפרוק של חלבונים בתא בעזרת אנזים האובקוויטין". חתן פרס ישראל בחקר הביולוגיה לשנת תשס"ג (2003).

 

קרא עוד >

חתן פרס נובל פרופ' אברהם הרשקו

 

ביוכימאי ישראלי, חתן פרס נובל לכימיה לשנת 2004, ביחד עם אהרן צ'חנובר ואירווין רוז "על גילוי תהליך הפרוק של חלבונים בתא בעזרת אנזים האובקוויטין".

 

קרא עוד >

חתן פרס נובל פרופ' רוג'ר קורנברג

 

מדען יהודי אמריקאי לביולוגיה מבנית באוניברסיטת סטנפורד. חתן פרס נובל לכימיה לשנת 2006 "על מחקריו וגילוייו בתחום הבסיס המולקולרי של תעתוק אאוקריוטי", התהליך באמצעותו DNA הופך לRNA.

 

קרא עוד >

חתן פרס נובל פרופ' אריה ורשל

 

פרופסור אמריקאי ישראלי לכימיה ולביוכימיה באוניברסיטת דרום קליפורניה, חתן פרס נובל לכימיה לשנת 2013 ביחד עם מרטין קרפלוס ומיכאל לויט על "פיתוח מודלים ממוחשבים (Multiscale modeling) להבנת מערכות כימיות מורכבות".

 

קרא עוד >

חתן פרס נובל פרופ' מיכאל לויט

 

ביופיזיקאי אמריקאי-ישראלי, פרופסור לביולוגיה חישובית ולביולוגיה מבנית באוניברסיטת סטנפורד שבקליפורניה, וחבר האקדמיה הלאומית למדעים בארצות הברית והחברה המלכותית הבריטית למדעי הטבע. חתן פרס נובל לכימיה לשנת 2013. זכה בפרס ביחד עם מרטין קרפלוס ואריה ורשל על "פיתוח מודלים ממוחשבים (Multiscale modeling) להבנת מערכות כימיות מורכבות"

 

קרא עוד >

פרופ' נילי כהן

 

פרופסור מן המניין למשפטים באוניברסיטת תל אביב, רקטור האוניברסיטה לשעבר, חברת האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים משנת 2004.

 

קרא עוד >

 

עמי שטיינר

 

מנכ"ל עמותת נובל למצוינות בחינוך.

ייזם בתחום החינוך. בוגר תואר ראשון ושני מהטכניון בהנדסת חשמל.